امروز: سه شنبه 3 مهر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق تشكیل نفت

تحقیق تشكیل نفت دسته: زمین شناسی و نفت
بازدید: 282 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 45 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

چگونه نفت در كره زمین تشكیل شد ؟ می گویند نفت از بقایای موجودات زنده ی پیشین و بسیار قدیمی در دل زمین تشكیل شده است میلیونها سال پیش ، بخشهای وسیعی از خشكیهای كنونی زیر آب بوده وخورشید بر پهنه گسترده آب و تمام موجودات زنده درون آن می تابید گیاهان و جانوران دریایی ، انرژی خورشید را در بدن خود

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

چگونه نفت در كره زمین تشكیل شد ؟

می گویند نفت از بقایای موجودات زنده ی پیشین و بسیار قدیمی در دل زمین تشكیل شده است . میلیونها سال پیش ، بخشهای وسیعی از خشكیهای كنونی زیر آب بوده وخورشید بر پهنه گسترده آب و تمام موجودات زنده درون آن می تابید.
گیاهان و جانوران دریایی ، انرژی خورشید را در بدن خود ذخیره می كردند . وقتی این جانوران می مردند بقایای جسدشان به كف دریا می رفت و در لایه ای زیر مواد رسوبی ( ذرات ریز سنگ و ماسه ) مدفون می شد هنگامی كه بقایای آلی این جانوران و گیاهان در زیر چندین لایه ماسه و لجن مدفون می شد، مواد شیمیایی و باكتریهای گوناگون ، به فعالیتهای خود ادامه می دادند . البته هنوز به طور قطعی بر كسی روشن نشده است كه چگونه این میكروبها و مواد شیمیائی در اثر فعل وانفعالاتی كه بر روی چربی و روغن موجودات زنده پیشین دریا انجام می دادند باعث تبدیل آنها به گاز می شدند ولی پس از گذشت مدتهای طولانی ، قطرات كوچك روغن سنگ یا ... نفت امروزی تشكیل می شد .

بعدها لایه های ماسه و لجن ورسی كه روی هم خوابیده بود به سنگهای شنی و آهكی تبدیل شد . این سنگها را سنگهای رسوبی می نامند . زیرا در اثر رسوبهای پیش گفته تشكیل می شدند . با گذشت زمان ، قطرات كوچك نفت به درون لایه های این سنگهای متخلخل رخنه كردند ودر آنجا ، به شكلی كه یك تكه اسفنج یا ابر را نگه میدارند ، ماندگار شدند .

در طی میلیونها سال ، پوستهكرهزمین در حال حركت بوده است . بسترهای پیشین دریاها و نفت درونشان ، در برخی نقاط ، به خشكی تبدیل شدند . برخی دیگر از همین بسترها در زیر اعماق دریاها قرار گرفتند ، سطح كرهزمین جابجا شد وشكل ظاهر قاره ها تغییر پیدا كرد.

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق تشكیل نفت , تحقیق نفت و پتروشیمی , كار تحقیقی نفت و پتروشیمی , دانلود تحقیق , نفت , پتروشیمی , تشكیل نفت , چگونگی بوجود آمدن نفت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر